2022 – PODARILO SA TO!

Podarilo sa to! Pomôžeme Sebiho rodine!

Tento ročník sa to podarilo! 1 zhyb = 10 centov pre rodinu so zdravotne znevýhodneným dieťaťom. 

Tento ročník bol iný. Pre zlé počasie sme boli nútení na poslednú chvíľu projekt presunúť dovnútra a mali sme z toho obavy, ale spätne to vnímame veľmi pozitívne. Tento ročník nás poctil svojou prítomnosťou majster sveta v street workoute Dominik Klímek, ktorý krátkym vystúpením na úvod odštartoval celú akciu a my sme sa nevedeli dočkať, kedy sa budeme môcť pustiť do zhybov. Už od samotného začiatku bolo vidno, že športovci sa na túto akciu pripravili poctivo. Individuálne výsledky boli výrazne lepšie a pretavilo sa to aj do skupinového výsledku. To, že každý jeden zhyb mal hodnotu 10 centov, nás hnalo vpred a aj samotná prítomnosť Sebiho a jeho celej rodiny nám dodávala energiu. 

V tomto ročníku všetci siahli na dno svojich síl a nechali tam kus seba. Neustále sa ozývalo heslo ročníka Všetci dáme ešte jeden, ktoré nám pripomínalo, že každým zhybom pomôžeme Sebiho rodine. Priateľstvá sa ešte prehĺbili a účastníci sa doslova povzbudzovali viac k spoločnému ako individuálnemu výsledku, čo bolo veľmi vzácne. Spätná väzba bola, že účastníci sa tešia na ďalší ročník a chcú prekonať svoje vlastné výsledky, čo nás nesmierne teší. 

Druhý ročník sa uskutočnil 1. októbra 2022 v MAX Fitness Lučenec. Účastníkov bolo presne 50 a spoločne sa nám podarilo urobiť krásnych 21 360 zhybov a odovzdať teda Sebiho rodine 2136 eur.

 

Kto je Sebi ?

Sebi je malý veľký bojovník z Lučenca. Je jedinečný svojou chuťou do života, odhodlaním bojovať a tiež diagnózou, ktorá je unikátna ako samotný Sebi. Hoci za päť rokov života absolvoval množstvo operácií, neustále inšpiruje svoje okolie oduševnením naplno využiť každú chvíľu. Je príkladom aj pre nás. 

Sebi trpí autonómnou dysfunkciou (vyznačuje sa zástavami dýchania, spomaľovaním alebo zástavami srdca, problémami s trávením, vylučovaním či reguláciou telesnej teploty) s pridruženou tracheomaláciou a epilepsiou. Je pravdepodobne jediným žijúcim pacientom s touto diagnózou.

Sebiho mamina sa vyjadrila: „Sebimu ste pomohli nielen finančne, ale hlavne psychicky. Boli ste preňho hnací motor a nakopli ste ho k športu. Sebi sa viacej hýbe, stále chce cvičiť a často vás spomína. Veľmi ste nám pomohli za čo sme vám vďační.“

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *